W jaki sposób wybrać flakonik

Flakonik możemy wybrać na różne sposoby: klasycznym wyborem intuicyjnym z zestawu, za pośrednictwem numerologii, za pomocą kart Tarota czy też na przykład wahadełka:

 

I. Klasyczny wybór

W Aura-Soma zwykle stosujemy wybór czterech flakoników. Każdy spośród nich ma określone znaczenie na swojej pozycji. Dobrze jest wybierać spokojnie i bez pośpiechu, abyśmy mogli się rozluźnić i w pełni oddać się odczuwaniu kolorów i energii, poprzez które flakoniki komunikują z nami. Zapomnijmy więc o wszystkich naszych upodobaniach i awersjach wobec pewnych konkretnych kolorów, jakie być może ukształtowaliśmy w sobie w ciągu życia. “Ten kolor lubię, tego nie, w taki kolor w życiu bym się nie ubrał…” Opuszczamy na chwilę wszystkie nasze wyobrażenia. Siedzimy w ciszy i oglądamy zestaw “żywych” energii flakoników i staramy się je poczuć. Pozwalamy aby nasze odczucia pojawiały się spontanicznie. Następnie wyobrażamy sobie, że jedziemy gdzieś bardzo daleko, na przykład na bezludną wyspę, i że z wszystkich flakoników możemy tam z sobą zabrać tylko jeden. Który to będzie? Gdy przemówi do nas ten flakonik, który przyciąga nas tak bardzo, że nie zamienilibyśmy go na żaden inny, wyjmiemy go z zestawu, odłożymy na bok i na tę chwilę zapomnimy o nim. Ponownie wyobrażamy sobie, że wybieramy się w podróż i znowu możemy z sobą zabrać tylko jeden flakonik. Ponownie wybieramy “ten jedyny”, wyjmujemy go z zestawu, może kilka razy weźmiemy głęboki oddech i ponownie zamieniamy się w podróżników. W ten sposób wybieramy sobie kolejno cztery flakoniki.

Głębsze zrozumienie języka kolorów należy do składników sztuki konsultanckiej. W tym miejscu możemy tylko w skrócie wskazać znaczenie poszczególnych pozycji w wyborze. Pierwszy flakonik opowiada o naszym życiowym zadaniu i celu, dla którego urodziliśmy się. Drugi traktuje o naszych obecnych problemach i trudnościach, za pośrednictwem których odkrywamy nasz “zakopany skarb”. Trzeci w pozytywnym sensie mówi o tym, dokąd zaszliśmy na naszej drodze. Czwarty natomiast pokazuje nasz możliwy potencjał w przyszłości. Drugi z czterech flakoników najczęściej przedstawia aktualną pomoc i stosuje się go jako flakonik terapeutyczny – czyli flakonik, którego zawartością się smarujemy. Później możemy kontynuować stosując flakonik trzeci i czwarty. Jeśli jednak poczujemy, że po terapeutycznym flakoniku posunęliśmy się i zmienili do tego stopnia, że pierwotny wybór nie odpowiada już naszej drodze, wtedy możemy dokonać nowego wyboru. Ci, którzy mają już doświadczenia z Aura-Soma, na pewno się zgodzą, że do stosowania flakonika nie od rzeczy jest życzyć Państwu “szerokiej drogi”.

 

II. Wybór numerologiczny

Po zliczeniu cyfr, z których składa się nasza data urodzenia, uzyskamy numer flakonika, który prawdopodobnie będzie z nami miał coś wspólnego. Zliczanie kończymy na liczbie dwucyfrowej. Na przykład datę 3. 6. 1951 zliczymy jako 3 6 1 9 5 1=25. Nasz flakonik według daty urodzenia zatem posiada numer 25. Temat pod kątem tego, co może nam przynieść dany rok czy co może być dla nas ważne, może nam przekazać flakonik o numerze, który uzyskamy po zliczeniu cyfr danego roku i daty naszego urodzenia. Dla daty 3. 6. 1951 i roku 2010 jest to flakonik 3 6 2 0 1 0=12.

 

III. Wybór za pomocą Tarota

Do danego pytania możemy wyciągnąć również kartę Tarota. Aura-Soma ma własne karty Tarota z obrazkami flakoników i pięknymi ilustracjami. Karty te zawierają “rozszerzony poziom interpretacji” Wielkich Arkan, a więc jest ich ogółem 78 22=100 oraz karty archanielskie.

Jeżeli pracujemy z innym Tarotem, Wielkie Arkana odpowiadają pierwszym 22 flakonikom o numerach 0--21, następuje “Rozszerzony poziom interpretacji” (droga powrotu) karty Głupca (nr 22) i dalej Małe Arkana – od Króla Pałeczek (nr 23) aż do Asa Monet (nr 78).